Zakládání, realizace a údržba zahrady

Úvodní stránka Kontakt Mapa stránek
ilustrační foto

   Naše působnost

   Praha – východní část, Čelákovicko, Nymbursko,
   Českobrodsko, Dolní Pojizeří, případně dle dohody

mapa působnosti

záložka

Přehled článků publikovaných v rubrice Rady, návody


›› Zahradní architekt?

›› Rady architekta

›› Feng Šuej

›› Japonské zahrady

›› Živý plot


Květina a zahradnické náčiní – realizace zahrady

Co lze očekávat od zkušeného architekta

Zkušený zahradní architekt se nespokojí s informacemi, které mu zašlete formou SMS zprávy nebo e-mailem. Naopak, bude trvat na tom, aby vaši zahradní plochu, která má být předmětem projektu, viděl na vlastní oči.

Zahradního architekta zajímá velikost zahradního prostoru, který bude upravovat, profil terénu, rostlinstvo, které v zahradě roste (ať v pozitivním nebo v negativním smyslu). Dále si architekt při plánování projektu zahrady všímá okolí vašeho pozemku.

Pro jaký typ stavby bude plánovaná zahrada určena a další odborné záležitosti, které laika bez erudice většinou ani nenapadnou, natož aby je promýšlel.

Po zvážení všech souvislostí a vyměření celé plochy následuje rozvaha, které se účastní i majitel zahrady. Kvalitní zahradní architekt se živě zajímá, jaké má majitel o své budoucí zahradě představy, jaká má přání a požadavky.

Pokud je to možné, snaží se zahradní architekt vyjít klientovi vstříc. Zároveň však neváhá oponovat všem nevhodným nápadům a módním výstřelkům, které by kvalitu nebo užitnost zahrady devalvovaly, ač to tak na první pohled nevypadá.

Vzhledem k tomu, že profesionální zahradní projektant dokáže ze zkušeností odhadnout, co by mohlo budoucí využívání zahrady komplikovat nebo co by mohlo majiteli zahrady už za několik měsíců kalit radost, bývá rozumné, pokud si majitel pozemku jednotlivá doporučení vyslechne a pečlivě je zváží.

Projekt zahrady na klíč

Pokud máte zájem o služby zahradního architekta a vaše zahrada se nachází v oblastech:

  • Čelákovicko,
  • Českobrodsko,
  • Dolní Pojizeří,
  • Praha,

budeme rádi, když nás budete kontaktovat.